Donald Trump kereskedelmi politikája rázta meg a bitcoin árfolyamát

Donald Trump elnök váratlan vámfenyegetései nemcsak a diplomáciai kapcsolatokat rengették meg. A globális piacokat is megrázták.

Ahogy a nyomás fokozatosan nő, a bitcoin már nem úgy fest, mint a gyakran emlegetett „digitális arany”. Ehelyett úgy mozog, mint bármely más kockázatos eszköz.


Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A bitcoin hátrált meg először, miután a vámviták megzavarták a befektetőket

A bitcoin legutóbbi emelkedése hirtelen megtorpant július 7-én. Az ár 108.000 dollár alá esett, mivel a globális piacok az újra fellángoló kereskedelmi feszültségekre reagáltak.

A kiváltó ok? Donald Trump elnök újraélesztette a félelmeket egy globális kereskedelmi háborútól. Magas, 25%-os vámot vetett ki Japánból és Dél-Koreából érkező importokra.

Mindkét ország Amerika szövetségese.

bitcoin
Forrás: X

Később Trump kiterjesztette a listát Malajziára, Kazahsztánra és Dél-Afrikára is. A vámok 25% és 40% között mozogtak.

Ezek a lépések megingatták a befektetők bizalmát, és kockázatkerülő hangulatot váltottak ki a világpiacokon.

Válaszul a bizonytalanságra a bitcoint, amit gyakran kockázatos eszköznek tartanak, jelentős esés érte. Úgy viselkedett, mint egy magas kockázatú technológiai részvény.

A cikk írásakor azonban a BTC visszanyerte lendületét, és 108.899 dolláron kereskedtek vele.

Reagálnak a részvények, a kriptovaluták és a devizák

A vámok következményei gyorsan és messzire hatóan jelentkeztek.

A bitcoin árfolyama hirtelen esett, hasonlóan az S&P 500 egyazon napi nagy zuhanásához. Ez ritka példa volt arra, amikor több eszközosztály egyszerre reagált kockázatkerüléssel.

Különösen a japán autógyártók voltak az első és a legnagyobb vesztesek között. A Toyota és a Honda részvényei is zuhantak, mivel megtorló kereskedelmi lépésekre számítanak.

Közben az amerikai dollár erősödött a jennel és a wonnal szemben. A befektetők a biztonságosabb eszközök felé menekültek.

Késik a határidő, de egyre nő a bizonytalanság

Bár a piaci visszaesés viszonylag enyhe volt, az időzítése – egybeesve az S&P 500 gyengülésével – elemzők szerint arra utal, hogy a bitcoin egyre kevésbé viselkedik fedezeti eszközként, és inkább a globális kockázat jelzőjévé válik.

A Fehér Ház döntése, hogy augusztus 1-jére halasztja a várható vámhatáridőt, alig nyugtatta meg a piacokat.

A hirtelen váltás, amit Karoline Leavitt szóvivő jelentett be, még nagyobb bizonytalanságot okozott.

Leavitt ezt mondta az újságíróknak:

„Trump elnök elszántan dolgozik azon, hogy kiegyensúlyozottabbá tegye a kereskedelmet. Az új ütemterv biztosítja, hogy partnereinknek minden lehetőségük meglegyen méltányos megállapodások elérésére.”

Trump kiszámíthatatlan kereskedelmi politikája, valamint egy új fenyegetés a BRICS-országok felé, pánikot keltett a befektetők körében.

Scott Bessent pénzügyminiszter igyekezett megnyugtatni a piacokat. Azt mondta, Trump elnök a kereskedelmi megállapodások minőségére figyel, nem a mennyiségre.

Egyelőre a piacok megrekedtek… várakoznak, figyelnek és felkészülnek…

Olvastad már? Scottie Pippen új szenvedélye: az altcoinok világa

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.


Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

Toncoin árfolyamelemzés: elérhető-e az 5 dolláros szint?

Prémium Toncoin (TON) A Toncoin jelenleg 2,81 dolláron kereskedik. Az elmúlt 24 órában a token 1,5%-os emelkedést mutatott. A napi kereskedési volumene 140,32 millió dollár. Piaci kapitalizációja 6,96 milliárd...

Makrogazdasági jelek: mikor kezdődik az altszezon?

Egy fontos makrogazdasági jelzés „zöldre váltott”, de a kriptopiac még mindig visszatartja a lélegzetét. Az Egyesült Államok gazdaságpolitikai bizonytalansági indexe folyamatosan csökken. Ez fordulópontot jelenthet a...

Teljes fizetését bitcoinban kapja egy japán energiavállalat elnök-vezérigazgatója

A japán Remixpoint energiavállalat bejelentette, hogy elnök-vezérigazgatója teljes javadalmazását bitcoinban fizeti ki. Ez az első alkalom, hogy egy tőzsdén jegyzett japán cég ilyen döntést hozott. Ez...

A Bitcoin mellett a Strategy részvények is visszaestek

A bitcoin nincs egyedül a piaci visszaeséssel – a Strategy részvénye, az MSTR is esett. Az MSTR, amely szorosan kapcsolódik Michael Saylor merész bitcoinstratégiájához, nemrég 395,67...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.