A Binance alapítója, Changpeng Zhao (CZ) ismét felhívta a figyelmet az iparági együttműködés fontosságára.
Egy friss X-bejegyzésében arra biztatta a Coinbase-t, hogy nyisson a BNB Chain ökoszisztémája felé, és listázzon több onnan származó projektet.
CZ emlékeztetett rá, hogy a Binance már több olyan tokent is listázott, amelyek a Coinbase saját Base hálózatán futnak — miközben a Coinbase eddig egyetlen projektet sem vett fel a BNB Chainről, holott az az egyik legaktívabb blokklánc-ökoszisztéma a világon.
Hangsúlyozta: ez nem kritika, hanem ajánlás – a kereszt-ökoszisztémás növekedés szerinte az egész kriptoszektornak előnyére válna.
Coinbase felveszi a BNB-t a listázási útitervére
A Coinbase a napokban bejelentette, hogy a BNB token felkerült a hivatalos listázási útitervére – ez az első lépés a tényleges kereskedés megindítása előtt.
A tőzsde szerint a kereskedés megnyitása attól függ majd, hogy rendelkezésre áll-e elegendő piacformáló és technikai támogatás.
Ez az első alkalom, hogy a Coinbase egy közvetlen versenytárs hálózatának fő tokenjét listázza – ami mérföldkő az iparági együttműködésben.
„No-brainer” – mondja CZ
CZ szerint a BNB listázása „no-brainer”, azaz egyértelmű lépés, hiszen a világ harmadik legnagyobb kriptovalutájáról van szó, amely kiemelkedő likviditással, kereskedési volumennel és ökoszisztémával rendelkezik.
Úgy fogalmazott:
„Ha valaki kihagyja a BNB-t, az a saját lehetőségeiről mond le.”
BNB Chain: aktivitási rekord és növekvő TVL
A BNB Chain az elmúlt hetekben rekordot döntött: a napi aktív címek száma elérte a 3,46 milliót, ezzel túlszárnyalta a 2023. decemberi csúcsot.
Az elmúlt évben közel 200 millió egyedi cím használta a hálózatot, miközben a teljes zárolt érték (TVL) 2025 harmadik negyedévében 15%-kal nőtt.
A BNB jelenleg a negyedik legnagyobb kriptovaluta piaci kapitalizáció alapján, 1186 dolláron kereskednek vele, enyhe korrekció után, amit a Coinbase bejelentés váltott ki.
Vita a listázási díjakról
CZ a listázási díjak kérdésében is megszólalt.
Szerinte az igazán erős projekteknek nem kell fizetniük a listázásért, mivel a tőzsdék maguktól is versenyeznek, hogy felvehessék őket.
Hozzátette: minden platform maga dönthet, hogy nulladíjas vagy kombinált (spot, futures, alfa) modellben működik – a lényeg, hogy ne a díjak, hanem a projektek értéke határozza meg a döntést.
💬 Szerkesztői vélemény:
CZ üzenete egyszerre stratégiai és provokatív. Az, hogy a Coinbase végül beemelte a BNB-t a listázási tervébe, egyértelműen az iparág érését mutatja.
A „nagyok” már nem falakat építenek, hanem hidakat. Ez a trend hosszú távon nemcsak a versenyt élesíti, hanem a piac biztonságát is növeli.
Ha a Binance és a Coinbase is képes a kölcsönös elismerésre, az egy új korszak kezdete lehet: a „kooperatív verseny” kora a kriptóban.
Olvastad már? A Bitcoin gyengül, az Ethereum erősödik az ETF-piacon
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.
Kriptoworld.hu szerkesztője, a Kriptoworld.hu alapítója
LinkedIn | X (Twitter) | Facebook
A Kriptoworld alapítójaként András célja, hogy a bonyolult kriptovilágot mindenki számára érthetővé és követhetővé tegye. Írásai gyakorlati nézőpontot és hiteles tájékoztatást nyújtanak.
📅 Megjelenés: 2025. október 17. • 🕓 Utolsó frissítés: 2025. október 16.
✉️ Kapcsolat: [email protected]