A tőzsdék továbbra is szárnyalnak, az S&P 500 és a Nasdaq újabb csúcsokat döntögetnek, mintha csak bajnoki győzelmet ünnepelnének.
De ez a hét korántsem lesz unalmas, geopolitikai feszültségek, gazdasági adatözön és fogyasztói vásárlási láz keverednek egy olyan koktéllá, ami könnyen felforgathatja a befektetők portfólióját.
Új világrend? A BRICS megint mozdul
A hét első napján, hétfőn a BRICS-országok tartják éves csúcstalálkozójukat.
A részt vevő országok, köztük Brazília, Oroszország, India, Kína és Dél-Afrika olyan pénzügyi szövetséget próbálnak létrehozni, amely alternatívát jelentene az amerikai dominanciával szemben. Ez természetesen nem nyerte el az USA tetszését.
Donald Trump amerikai elnök újabb vámintézkedéseket lengetett be, tehát ha augusztus 1-én lejár a 90 napos türelmi idő, jöhetnek az új vámok.
Ráadásul olyan országokra is kivethet 10%-os vámot, amelyek túlságosan közel kerülnek a BRICS szövetséghez.
A kereskedelmi háború újabb felvonása közeleg, és egyre komolyabb a tét.
Vásárlás és eladósodás, kettős próbatétel kedden
Kedden két fontos esemény várható. Egyrészt az Amazon elindítja a négynapos Prime Day akcióját, amit sokan az online vásárlás Super Bowljaként emlegetnek.
Az óriáscég célja, hogy túlszárnyalja a tavalyi rekordokat, és ez egyben képet adhat arról is, mennyire hajlandók költeni a fogyasztók. Másrészt napvilágot lát az amerikai lakossági hitelállományról szóló jelentés.
Ez megmutatja, mekkora adósságot görgetnek maguk előtt az amerikaiak, és milyen tempóban fogy a pénzük. Ha a hitelkártyák túlterheltek, az könnyen gazdasági visszaesésre utalhat.
Szerdán a Federal Reserve közzéteszi a júniusi kamatdöntő ülés jegyzőkönyvét.
A múlt heti munkaerőpiaci adatok vegyes képet mutattak, mivel bár a foglalkoztatottság nőtt, a magánszektorban nyolc hónapja nem volt ilyen gyenge a növekedés, és a heti munkaidők is csökkentek.
Most mindenki arra figyel, mit mond a Fed, és hogy vajon maradnak-e a kamatok, vagy esetleg csökkenés jön.
Eközben Európában viszonylag nyugodt a hangulat. A vezető tőzsdék alig mozdultak, a német DAX enyhén emelkedett, máshol kisebb visszaesések láthatók.
A dollár azonban tovább gyengélkedik, és többéves mélypont közelében jár. Az ausztrál és új-zélandi devizák már érzik is a nyomást, mindkét ország jegybankja döntés előtt áll.
A kriptopiac stabil, de meddig?
A kriptopénzek piacán egyelőre nyugalom van. A teljes piaci kapitalizáció 3,36 billió dollár fölött mozog, a Bitcoin ára közel 108.000 dolláron körül áll a cikk írásakor, ami az elmúlt hónapban 3%-os emelkedést jelent.
Az Ethereum is erősödik, az elmúlt héten 4%-kal ment fel, jelenleg 2562 dollár körül kereskednek vele.
A Dogecoin is életjeleket mutat, az elmúlt 24 órában 3%-ot pattant vissza egy gyengébb időszak után.
A hangulat biztató, de mindenki azt kérdezi, vajon meddig tart ez a stabilitás? Egy ilyen hét előtt állva ez pedig nagyon is jogos kérdés.
Olvastad már? A Dogecoin-bálnák felállása jelzi az új aranykort?
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.