A Blackstone, amely saját bevallása szerint „a világ legnagyobb alternatív vagyonkezelője”, először vásárolt kriptóval kapcsolatos eszközt. Részesedést szerzett a BlackRock tőzsdén kereskedett spot bitcoin alapjában.
A Blackstone befektetése, amelyről május 20-án számoltak be egy beadványban az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletnél, mindössze körülbelül 1,08 millió dollár volt.
Ez csupán töredéke a vagyonkezelő 1,2 billió dolláros portfóliójának.
A Blackstone 2024. március 31-én 23.094 darab részvényt tartott a BlackRock iShares Bitcoin Trust ETF-ből (IBIT).
Az IBIT részvényeit hozzáadták a Blackstone Alternative Multi-Strategy Fundhoz (BTMIX). Ez az alap 2,63 milliárd dollárnyi eszközt kezel – mutatják a Google Finance adatai.
A dokumentum szerint a Blackstone 4300 részvényt vásárolt a bitcoin Depot Inc.-ben (BTM), összesen 6300 dollárért. Emellett 181.166 dollárt költött 9889 darab ProShares bitcoin ETF (BITO) részvényre.
Bár „alternatív vagyonkezelőként” hivatkozik magára, a Blackstone eddig nagyrészt távol maradt a kriptótól. 2019 szeptemberében Steve Schwarzman, a Blackstone vezérigazgatója azt mondta, hogy tetszik neki a blokklánc koncepciója, de furcsának tartja, hogy pénz létrehozására használják.
„Egy olyan világban nőttem fel, ahol valakinek irányítania kell a valutákat” – mondta akkor.
Bevallotta, hogy nem igazán érdekli a kriptó. Nehezen érti a technológiát.
A Blackstone különböző területekbe fektet be. Ilyen például a magántőke, az ingatlan és a hitelezés. Emellett jelen van az infrastruktúrában, a hedge fundokban és a biztosítási megoldásokban is.
A Blackstone weboldala szerint 2024. március 31-én 37 milliárd dollárnyi befektethető tőkével rendelkezett.
Közben a Wisconsin állami befektetési alap – az első állami alapok egyike, amely bitcoinkitettséget biztosított az amerikai nyugdíjasoknak – május 15-én bejelentette, hogy eladta mind a 6.060.351 IBIT részvényét, amelyek értéke 3,7 milliárd dollár volt az első negyedévben.
Továbbra is áramlik a tőke a BlackRock IBIT alapjába
A BlackRock bitcoinalapjából hat hete nem történt kiáramlás. Ez április 9. óta tart – derül ki a Farside Investors adataiból.
Ez idő alatt 20 kereskedési napos folyamatos beáramlást tapasztalt. Az összes nettó beáramlás így már meghaladja a 46,1 milliárd dollárt a 2024. januári indulás óta.
A Fidelity Wise Origin Bitcoin Fund (FBTC) és az ARK 21Shares Bitcoin ETF (ARK) lemarad az IBIT mögött. Az eddigi nettó beáramlásuk rendre 11,8 milliárd, illetve 2,8 milliárd dollár.
Olvastad már? A Bitget világszerte több mint 5000 pizzát osztott szét a Bitcoin Pizza Nap alkalmából, több mint 20 városban
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.