A kormányok titkos pénznyomdái tényleg léteznek?

Azt hiszed, tisztában vagy vele, hogyan bánik az amerikai kormány a közpénzekkel? Elon Musk szerint jobb, ha újragondolod.

A milliárdos vállalkozó nemrégiben egy egészen megdöbbentő felfedezést tett, állítása szerint legalább 14 olyan „varázslatos pénznyomtató számítógép” működik az amerikai állami intézményekben, többek között a Pénzügyminisztériumban, a Védelmi Minisztériumban és az Egészségügyi Hivatalban, amelyek a semmiből képesek pénzügyi tranzakciókat generálni.

Csak a kezemet figyeljék!

Elméletben a kormányzati rendszereknek pontosan kellene követniük a pénzmozgásokat. Musk azonban azt állítja, hogy ezek a rendszerek gyakran 5-10%-os eltérést mutatnak.

kormányok
Forrás. X

5% nem tűnik soknak, de könnyen lehet, hogy ezen a szinten már dollármilliárdokat jelenthet.

Egyesek szerint ez csupán pénzügyi adminisztrációs hiba, mások azonban úgy vélik, szándékos manipuláció állhat a háttérben.

A Bitcoin hívei természetesen azonnal ráugrottak a témára, hiszen szerintük ez is bizonyítja, hogy a korlátlanul nyomtatható fiat pénzekkel szemben a Bitcoin véges készlete az egyetlen valódi megoldás az értékállóságra.

Kísértet-alkalmazottak?

Musk szerint az egyik legmegdöbbentőbb felfedezés az volt, hogy bizonyos állami hivatalokban több média- és szoftver-előfizetés, illetve hitelkártya van, mint ahány dolgozó.

Egyes helyeken akár kétszer annyi ilyen előfizetést tartanak nyilván, mint ahány alkalmazott dolgozik.

Musk úgy véli, ennek nagy része nem tudatos visszaélés, hanem egyszerűen a bürokrácia pazarlása és a felelőtlenség következménye.

Például az is rendszeresen előfordul, hogy cégek véletlenül pénzt kapnak az államtól, de senki nem foglalkozik azzal, hogy visszakérje.

Mintha csak azt mondanák:

„Többletpénzt kaptál? Tartsd meg, haver!” Én csak arra vagyok kíváncsi, hogy velünk miért nem történik soha ilyesmi?

A költségcsökkentés ellenségei

Musk költséghatékonyságra törekvő lépései nem mindenkinek tetszenek, és a jelek szerint ezek az érdekcsoportok képesek mobilizálni az úgynevezett hasznos idiótákat, és erőszakra buzdítani őket.

A Tesla egyes létesítményeit nemrégiben megrongálták, a jelek szerint egy „Take down Tesla”, azaz a Bontsuk le a Teslát mozgalom részeként, amely kifejezetten az ő kiadáscsökkentő intézkedéseit támadja.

Úgy tűnik, sokaknak nem érdeke, hogy valaki átláthatóbbá tegye a pénzügyi rendszereket, még akkor sem, ha az adófizetők pénzének megóvásáról van szó.

Egy biztos, Musk tevékenysége, és felfedezései nagy port kavarnak. Hogy végül változás lesz-e belőlük, vagy marad minden a régiben, az viszont még kérdéses.

Olvastad már? Eljött az idő egy „jobb Bitcoinra”? – Egy befektető vitát robbantott ki

Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

Végre itt a Pi Network új ütemterve, de a legtöbben csak csalódottan legyintenek

A Pi Network, a telefonos app, ahol csak annyit kell csinálni, hogy naponta ráböksz egy gombra, mint valami mobiljátékban, végre kiadta a régóta várt ütemtervét. Ez...

Az EKB csinált egy tanulmányt a digitális euróról, érdekes eredmények születtek

Miközben a digitális euró – az európai központi banki digitális valuta (CBDC) bevezetését célzó projekt – még nem kapott jóváhagyást, az Európai Központi Bank (EKB)...

Al Caponét tartották ott fogva, ahová Sam Bankman-Friedet átszállították

Sam Bankman-Friedet, a csődbe ment FTX kriptotőzsde alapítóját 2025. április 18-án átszállították a Federal Correctional Institution (FCI) Terminal Island börtönbe, Los Angelesbe. Ez az alacsony...

Hamarosan indulhat a bitcoin kereskedés a Charles Schwabnál

A jelentések szerint a Charles Schwab Corp vezérigazgatója, Rick Wurster 2026 áprilisára tervezi, hogy spot bitcoin kereskedési szolgáltatást indít a Schwab-ügyfelek számára. A RIABiz szerint Wurster...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.