A KuCoin kriptotőzsde közölte, hogy visszatérhet Dél-Koreába. Korábban letiltották a platformját az országban.
Március 21-én a dél-koreai hatóságok utasították a Google Playt, hogy tiltsa le azoknak a tőzsdéknek az elérését, amelyek nem felelnek meg az ország működési követelményeinek.
Április 11-én a Dél-koreai Pénzügyi Szolgáltatások Bizottsága (FSC) az Apple Store-t is arra utasította, hogy blokkolja a nem regisztrált kriptotőzsdéket.
A KuCoin is azok közé tartozott, amelyeket érintett az ország fellépése a nem regisztrált platformok ellen.
Ezek korábban elérhetők voltak. Bár a platform már nem elérhető a dél-koreai felhasználók számára, a cég nem hagyta teljesen el az országot.
A KuCoin új vezérigazgatója, BC Wong a Cointelegraph-nak elmondta: „a kriptotőzsde azt tervezi, hogy visszatér az országba.”
Hátsó szándékok állhatnak a lépés mögött a KuCoin szerint
Wong a Cointelegraph-nak elmondta, hogy mielőtt a tőzsde visszatérne Dél-Koreába, előbb a fontosabb joghatóságoknak akar megfelelni.
Azt mondta:
„Az erőforrás rendelkezésre áll. Lépésről lépésre kell haladnunk. A stratégiánk mindig az lesz, hogy a legfontosabb régiókat vesszük előre. Ez az Egyesült Államokat, az EU-t, Kínát és Indiát jelenti. Talán ezután jön majd Ausztrália.”
Wong megerősítette, hogy a KuCoin képviselői már felvették a kapcsolatot a szabályozókkal.
A vezető szerint a kriptós működés nagyon hasonlít a hagyományos pénzügyi piacokra. Minden joghatóságban átlátható háttérre van szükség.
A KuCoin vezérigazgatója szerint a szabályozók most szigorúbbak, mint három éve. Szerinte ez egy lépés lehet arra, hogy kiszorítsák a globális szereplőket a helyi kriptopiacokról.
„Nem vagyok benne biztos, hogy a szabályozók célja a globális piac szabályozása. Lehet, hogy inkább ki akarják szorítani a nemzetközi szereplőket, és utat nyitni a hazai tőzsdének” – tette hozzá Wong.
A KuCoin európai vezérigazgatója a szabályozási kihívásokról beszélt Európában
Oliver Stauber, aki a KuCoin európai uniós vezérigazgatójaként elmondta: még az EU-s Markets in Crypto-Assets Regulation (MiCA) szabályozás mellett is nehézségekbe ütközik a működés.
Stauber, aki korábban a Bitpanda jogi igazgatója volt, elmondta, hogy bár a MiCA-engedélyekhez tartozik egy úgynevezett „útlevél-funkció”, amely lehetővé tenné a szolgáltatások nyújtását az EU egész területén, egyes országok eltérően értelmezik a szabályokat.
Stauber szerint egyes joghatóságok azt mondhatják, hogy az engedélyeket „helytelenül bírálták el”. Ez megnehezíti a működést bizonyos területeken.
„A MiCA célja az volt, hogy egységes feltételeket teremtsen a kriptopiacon egész Európában. De amíg vannak szereplők, akik nem tartják be a szabályokat, addig ez zavarossá és nehézzé válik” – mondta el Stauber.
Olvastad már? A Bitcoin-bálnák felhalmozási stratégiája megváltoztathatja a piacot
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.