A Federal Reserve szerint a jelenlegi banki problémák recessziót okozhatnak az USA-ban

-

Neel Kashkari, a vállalat Minneapolis-i részlegének a vezetője a CBS-nek adott interjút a hétvégén, ahol elmondta, szerinte az Államok gazdasága egyre közelebb kerül egy recesszióhoz.

A műsorban szóba került az ország gazdaságának a helyzete, a jelenlegi banki krízis, és a lehetséges következmények, és, hogy ezek eredményezhetnek-e recessziót.

„Szeintem egyértelműen közelebb kerültünk egy recesszióhoz. Egyelőre nem vagyunk tisztában azzal, hogy a bankszektorra nehezedő nyomás vajon mennyire terjedhet tovább, mennyire érinti a hitelpiacokat. Ha nagy hatással van rá, akkor azzal lelassulna a gazdaság, nem véletlenül figyeljük nagyon közelről a helyzet alakulását. A recesszió persze az inflációt is visszafogná, és kevesebb munkánk lenne vele a cégnél, a kamatok alakításával. De jelenleg nem lehet biztosra mondani, hogy a banki problémák mekkora hatással lesznek majd a gazdaságra.”

Az elmúlt hetek során több amerikai bank is bajba került, a Silicon Valley Bank az egyik legnagyobb közülük, az események hatására pedig a Fed, az Államkincstár, és a Szövetségi Betétbiztosító, az FDIC is közbelépett, és egy mentőcsomaggal tudták lecsendesíteni a hullámokat.

Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!

Kashkari szerint kérdéses, hogy a több szabályozás meg tudná-e akadályozni a hasonló eseteket, vagy elegendő lenne, ha az FDIC megemelné a biztosítás keretösszegét 250 ezer dollárra.

Emellett néhány 2018-ban inaktivált banki jogszabályt is lehet, hogy érdemes lenne visszahozni, amelyeket a 2008-as bankválság után alkottak meg a törvényhozók.

„Alapvető gondok is felmerülhetnek a bankszektorban, mégpedig szabályozói problémák. Már évekkel ezelőtt is mondtam, hogy a mostani bankjaik egyszerűen túl nagyok ahhoz, hogy hagyjuk őket bedőlni.”

A kisebb bankok irányából az ügyfélpénzek áramlása megnőtt a nagyobb intézmények irányába, és Kashkari szerint ennek az az oka, hogy minél nagyobb egy bank, annál nagyobb a hírneve, annál inkább prémium névként tekintenek rá az ügyfelek.

Ez az oka annak is, hogy a Creit Suisse számára maga a svájci állam nyújtott mentőcsomagot.

„Ez a játékmező egyáltalán nem fair, hatalmas plusz teher rakódik a regionális és a kisebb bankokra is, és ezzel kezdeni kell valamit. Amerikának szüksége van az ilyen bankokra is. Miután lezárul ez a mostani helyzet, egy új szabályozási rendszerre lehet szükség, amely egyrészt biztosítja a banki stabilitást, de emellett igazságosan és egyenlően működik, így a kisebb bankok is növekedni tudnak. Ma nem ez a helyzet.”

Olvastad már? A Litecoin bikák újra aktívak

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Miért olyan megbízható a blokklánc technológia?

A blokklánc technológia az utóbbi években robbanásszerűen terjedt el, különösen a pénzügyi szektorban, ahol a technológia a Bitcoin és egyéb kriptovaluták mellett vált ismertté. A...

Solana (SOL) technikai elemzés 04.19.

Prémium Solana (SOL) A Solana (SOL) kétszámjegyű árfolyam-emelkedése az elmúlt 24 órában a Coinglass adatai szerint a Futures piacon néhány short pozíció felszámolását eredményezte. A SOL értéke a...

Arthur Hayes: A „kockázatos” stablecoin

Az Ethena mesterséges dollárja, az USDe az utóbbi időben robbanásszerű növekedést ért el, tekintettel az ellenállhatatlan hozamviszonyaira. Sőt, most már a stablecoinok között az első ötben...

A ChatGPT előrejelzi a főbb kriptók árait a BTC feleződése után

Vendégbejegyzés A közelmúltbeli felezési esemény egy sor árfolyammozgást indított el a jól ismert kriptovaluták esetében. Ahogy a piaci szereplők alkalmazkodnak ehhez az új fázishoz, a ChatGPT friss...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!