A Bitcoin egy kritikus 48 órás időszakba lépett, amely meghatározhatja 2025 hátralévő részét.
Szeptember 30-án ugyanis a kriptovaluta egyszerre zárja le a havi és a negyedéves gyertyát – ez a ritka kettős zárás a múltban gyakran nagy trendfordulók előjele volt.
Egy elemző szerint mindez azután következik, hogy a Bitcoin 109.000–110.000 dollár közé esett, amit a szakértők lehetséges padlószintként írtak le.
Ugyanakkor az október 1-jére fenyegető amerikai kormányzati leállás fokozza a bizonytalanságot, így az idei év egyik legfontosabb zárási időszaka előtt állunk.
A történelem szerint, amikor a Bitcoin szeptembert pluszban zárta, azt sokszor több hónapos emelkedő trend követte.
A 2015-ös, 2016-os és 2023-as zöld szeptemberi zárások mind hosszabb bikás futamok kezdetét jelentették.
Október, amelyet gyakran „Uptoberként” emlegetnek, hagyományosan a Bitcoin legerősebb hónapja, átlagosan több mint 20%-os hozammal.
Most a 105.000 dolláros szint került a figyelem középpontjába – ez lehet a választóvonal, amely eldönti, hogy a lendület folytatódik vagy megtörik.
Az ETF-határidők fokozzák az izgalmakat
Októberben új katalizátor érkezik a piacra több közelgő ETF-határidővel.
Az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) a következő hetekben dönt a Solana, az XRP, a Litecoin és a Dogecoin ETF-ekről.
A reflektorfényben a Solana áll, hiszen október 10-én jár le a határidő az első spot ETF-jére. Jóváhagyás esetén a kereskedés napokon belül elindulhat, ami újabb tőkebeáramlási hullámot indíthat a piacra.
Ha több ETF-engedély egy időben érkezik, akkor október a digitális eszközök történetének legnagyobb ETF-vezérelt eseménye lehet.
A nagybefektetők már most stablecoinokat mozgatnak vissza a tőzsdékre, miközben az open interest a szeptemberi visszaesés után újraszabódtak – minden adott egy határozott elmozduláshoz.
Hogy a Bitcoin képes lesz-e megtartani a 105.000 dolláros szintet, vagy az alá csúszik, az valószínűleg megadja az alaphangot az év utolsó negyedére.
A következő 48 óra így döntő fordulópont lehet a jelenlegi ciklusban.
Olvastad már? „Vegyél Bitcoint” – Cramer szerint a BTC fedezet lehet az amerikai adósság ellen
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.