A piac helyreállása után az Ethereum ára 1,7 ezerről 2,6 ezer dollárig emelkedett. Azóta azonban visszaesett, és három egymást követő napon is veszteséget könyvelt el.
A cikk írásakor a vezető kriptovaluta árfolyama 2612 dollár volt. Ez 7%-os emelkedés jelentett a napi grafikonokon.
Ahogy az ETH árfolyama csökkenni kezd, felmerül a kérdés: mi áll az esés mögött?
Megugrott az Ethereum eladási aktivitása
Az elemzés szerint az Ethereum-befektetők jelentős nyereséget realizálnak. Két hónap veszteség után most intenzíven profitálnak.
A trend különösen jól megfigyelhető a kriptovaluta bálnái körében. Az OnChainLens jelentős eladásokról számolt be.
Egy bálna 4677,7 WETH-et vont ki az Aave V3-ból, majd eladta 11,52 millió USDC-ért. Az ETH darabját 2463 dollárért adta el.
Ez a bálna egy hónapja vásárolta az ETH tokeneket 6,8 millió USDC-ért. Az ügyleten 4,717 millió dollár nyereséget ért el.
Egy másik bálna 1000 ETH-t, azaz 2,51 millió dollárt helyezett el a Krakenen. Négy évig tartotta ezeket a tokeneket.
Kezdetben 2693 ETH-t, azaz 5,7 millió dollárt vett ki. A pénzt a Binance US-ról, a Coinbase-ről és egy Tornado Cash tárcából utalta ki.
A legutóbbi tranzakció után még mindig 1693 ETH-ja van. Ennek értéke 4,13 millió dollár.
Az eladási aktivitás széles körben jellemző az Ethereum nagy tulajdonosai között. A Large Holders Netflow és az Exchange Netflow aránya 10%-ra esett vissza, amikor az ETH elérte a 2,5 ezer dollárt.
Ahogy az árak csökkentek, a nagybefektetők újra eladásba kezdtek. Emiatt a „whale exchange flow” 19%-ra emelkedett.
Ez 9%-os növekedést jelent az elmúlt nap során, ami fokozódó eladási nyomásra utal.
Mivel a bálnák is eladnak, úgy tűnik, a legtöbb piaci szereplő, még a kiskereskedők és a cápák is eladásra váltottak.
Az Ethereum tőzsdei nettó beáramlása négy nap negatív adat után ismét pozitív lett.
A pozitív nettó beáramlás arra utal, hogy a tőzsdékre több befizetés érkezik, mint amennyi kiutalás történik. Ez fokozott eladási aktivitást jelez.
Ennek eredményeként csökkent az Ethereum szűkössége. Egyre több ETH kerül eladásra.
Így az ETH készletáramlási aránya a heti 47-es csúcsról 18-ra csökkent a cikk írásakor. Ez általában negatív jel, mivel a túlkínálat árcsökkenéshez vezet.
Mi vár az Ethereumra?
A bálnák egyre nagyobb eladásai negatívan hatottak az ETH-piacokra a közelmúltban.
A fokozott eladási nyomás általában árcsökkenést okoz. A befektetők ilyenkor profitot realizálnak vagy veszteséget próbálnak elkerülni.
Ha a jelenlegi eladási hullám folytatódik, az ETH további esést szenvedhet el. Támaszra körülbelül 2188 dollárnál találhat.
Amikor azonban a vevők lehetőséget látnak a visszahúzódásban, az ETH-ban általában marad elegendő növekedési potenciál.
Ebben az esetben megpróbálhat egészen 2864 dollárig növekedni.
Olvastad már? Tőzsdére megy a Trumphoz köthető kriptobányász cég
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.