Saját stablecoint bocsáthat ki a Bank of America – az engedélyre várnak

A Bank of America (BoA) hamarosan beléphet a stablecoinok piacára, ha megkapja az amerikai szabályozók jóváhagyását – mondta Brian Moynihan vezérigazgató.

Egy panelbeszélgetésen a Washington D.C.-beli Economic Clubban Moynihan kijelentette, hogy a pénzügyi óriás készen áll egy szilme bevezetésére. Ehhez azonban a jogalkotóknak biztosítaniuk kell a szükséges jogi keretet.


Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Bank of America egy szilme lehetőségét vizsgálja

Bár a pontos részletek nem ismertek, iparági elemzők szerint a Bank of America stablecoinja közvetlenül az amerikaidollár-alapú bankszámlákhoz kapcsolódna.

Ez biztonságos és szabályozott digitális eszközt biztosítana a felhasználóknak kiskereskedelmi és nemzetközi tranzakciókhoz.

A lépés illeszkedik a bank szélesebb digitális stratégiájába. Moynihan szerint a BoA tranzakcióinak többsége már elektronikusan zajlik.

„Ha ezt legalizálják, belevágunk az üzletbe” – mondta Moynihan.

Jelenleg az USDC és az USDT uralják a szilmék piacát, összesen több mint 200 milliárd dolláros forgalommal.

Egy BoA által támogatott stablecoin szabályozott alternatívát kínálhat, amely vonzó lehet a lakossági és intézményi befektetők számára.

A legnagyobb stabilcoinok piaci kapitalizáció szerint
A legnagyobb stabilcoinok piaci kapitalizáció szerint. Forrás: CoinMarketCap

A stablecoinokról szóló vita egy szélesebb körű, az amerikai bankszektorban zajló kriptovaluta-elfogadásról szóló diskurzus része.

Néhány pénzintézet már használ digitális eszközöket az intézményi kereskedelemben és vagyonkezelésben. A legtöbben azonban továbbra sem engedélyezik a lakossági kriptovaluta-tranzakciókat.

A JPMorgan Chase vezérigazgatója, Jamie Dimon például élesen bírálta a bitcoint, és bűncselekmények eszközének nevezte.

Bár egyes iparági vezetők szkeptikusak, Moynihan szerint a stablecoinok hasonlóan működhetnek, mint a pénzpiaci alapok.

A BoA technológiai befektetései és a megvalósítás költsége

A BoA vezérigazgatója kiemelte a bank technológiai innováció iránti elkötelezettségét. Hangsúlyozta, hogy a pénzintézet évente 4 milliárd dollárt fektet új technológiákba.

Egy stablecoin-rendszer bevezetése azonban jelentős beruházást igényelne. A becsült költségek elérhetik az évi 8-9 milliárd dollárt.

Moynihan korábban jelezte, hogy az amerikai bankok készen állnak a kriptovalutákra épülő fizetési rendszerek bevezetésére.

Ehhez azonban szükség van a szabályozók által biztosított biztonságos és átlátható tranzakciókra.

Kiemelte, hogy a bankszektor nyitott az innovációra, de egyértelmű jogszabályi iránymutatásra vár, mielőtt digitális eszközök, például stablecoinok felé terjeszkedne.

Az előző kormányzat akadályozta a szilmeszabályozás elfogadását, mert ellenségesen viszonyult a kriptovalutákhoz.

A kriptohívek viszont úgy vélik, hogy az Egyesült Államokban hamarosan kedvező stablecoin-szabályozás léphet életbe.

Ezt a fejlődést Donald Trump digitáliseszköz-piacról szóló végrehajtási rendelete ösztönözte.

Az utasítás egy elnöki bizottságot bíz meg a szövetségi kriptovaluta-szabályozás kidolgozásával.

Olvastad már? Leeshet a Bitcoin egészen 70 ezer dollárig?

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.


Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Bitcoin 95 ezer dollár környékén kószál – Az 1 millió már látótávolságban

Vendégbejegyzés Sokak számára egészen meglepő, hogy a Bitcoin ($BTC) a múlt héten visszaszerezte a 95.000 dollárt, és a helyzet az, hogy ez nem csupán egy kérészéletű...

A csalásokkal venné fel a harcot az új brit kriptoszabályozás

Az Egyesült Királyság Pénzügyminisztériuma és Rachel Reeves pénzügyminiszter új kriptoszabályokat javasoltak. Céljuk, hogy „támogassák az innovációt, miközben fellépnek a csalók ellen”. Egy április 29-i közleményben a...

Érkeznek a kisbefektetők a kriptopiacra – indul a következő hullám?

Az évek során a kriptovaluta-emelkedések során mindig megfigyelhető volt az a pont, amikor a kisbefektetők is beléptek a piacra. Sokan úgy vélik, hogy az amerikai választások...

A TON lehet a 2025-ös altcoin szezon nagy nyertese? – Árfolyamelemzés és fundamentumok

Prémium Toncoin (TON) A Toncoin (TON), egy nagykapitalizációjú altcoin, amelynek teljesen hígított értéke körülbelül 16 milliárd dollár, napi átlagos kereskedési volumene pedig körülbelül 114 millió dollár. Az elmúlt...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.