Újabb elemző figyelmeztet a piaci összeomlásra

-

Egon von Greyerz, az ismert piaci elemző úgy véli, a központi bankok által működtetett pénzrendszer a következő pár évben összeomolhat az infláció és az államadósság növekedése miatt.

A Matterhorn Asset Management szakértője nemrégiben publikált egy cikket, amelyben részletesebben megvizsgálta, hogy milyen piaci kilátások várhatók a következő évekre, és az eredmény, amit kapott, nem túl bíztató.

Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!

Greyerz szerint a közelgő összeomlás ellen csak az arany és az ezüst nyújthat védelmet, mivel más eszközosztályokra nem lesz vevő, azok ára bedől.

Az elemző úgy véli, a jelenleg tapasztalható makrogazdasági nehézségek egyenesen levezethetők az ugrásszerűen megnőtt inflációból, és a hatalmasra nőtt államadósságból.

Ezt a két jelenséget pedig a központi bankok monetáris politikája eredményezi.

Elmondása alapján a 2008-ban bekövetkezett pénzügyi válság utóhatásai, a jelzálogpiaci összeomlás, és az államkötvények kamataiban tapasztalható kiugrások vezettek a jelenlegi helyzethez, amelyet ráadásul a magas infláció is felerősít.

Ahogyan Greyerz megfogalmazta, az államok adósságai akkora mértékűre nőttek, hogy a pénzrendszer túl nagy lett, nem képes túlélni, mert a saját súlya alatt omlik össze.”

Greyerz szerint a központi bankok nem hagyják, hogy a kereskedelmi bankok bedőljenek, ahogyan ezt a közelmúltban is láthattuk a Silicon Valley Bank és a Credit Suisse esetében.

A biztonsági intézkedések, az FDIC, a Szövetségi Betétbiztosító garanciája viszont csak a bankbetétek kis százalékát fedi le, az USA esetében a 18 billió dolláros letétállománynak mindössze a 0,7%-át, így a kezdeményezés eleve veszett ügynek tekinthető.

A kormányoknak egyetlen esélye van, még több pénzt kell nyomtatniuk, ha meg akarják menteni a rendszert.

Csak az arannyal és az ezüsttel lehet védekezni

Greyerz kifejtette, hogy az eszközárak nagyon a határvonalon mozognak, és ha a befektetők tömegesen akarnak kilépni a piacról, legyen az a részvénypiac vagy az ingatlan-szektor, akkor az árak hatalmasat eshetnek, akár 70%-ot is, vagy a legrosszabb esetben a nulláig.

„Ha a lakáspiacon mindössze egyetlen eladó van, vevő viszont nulla, akkor a házak piaci ára nulla. Ugyanez igaz a részvénypiacra is. A befektetők igyekeznek kiszállni, de néhányan nem tudnak majd, mert elfogynak a vevők, és egyszerűen nem lesz, aki pénzt adna az eszközökért.”

Greyerz arra bíztat, hogy érdemes lecsökkenteni az adósságállományt, és olyan eszközosztályokba átmenni, amelyekre kevésbé hat a gazdasági környezet.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

Hosszú távon az olyan befektetések lehetnek életképesek, amelyek régóta menekülőeszköznek vannak tekintve, például az arany és az ezüst, de nem érdemes sokat várni, mert az igény nagy, és előbb-utóbb elfogy a készlet a piacról.

„Jelen pillanatban minden aranykészletet felszív a piac. Ha az igény növekedni kezd, akkor nem lesz kínálat a jelenlegi árszinteken, csak jóval magasabban. Aztán pedig elérkezhetünk egy olyan pontra, ahol egyáltalán nem akarja senki eladni majd az aranyát, bármekkora árat is kínálnak érte. Nem lesz mit megvenni.”

zeta

Olvastad már? Jól néz ki a BTC havi grafikonja, 47 ezer dollár lehet a következő megálló?

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Legfrissebb bejegyzéseink

A Shiba Inu (SHIB) lassú tempója kiemeli az RCO Finance (RCOF) mint új kripto versenytársat

Vendégbejegyzés A Shiba Inu (SHIB) közössége látta, hogy érméje küzd a felemelkedésért. Miközben a kriptopénzek területén sok érme a fellendülés jeleit mutatja, a Shiba Inu (SHIB) ingadozik...

A Slothana árfolyam-rallija fellendíthet több kripto előértékesítést is

Vendégbejegyzés A Solana mém érmék mostanában igen nagyot futnak, és közülük is kiemelkedik egy új szenzáció, a Slothana (SLOTH). A SLOTH május 13-án érte el történelmi csúcsát...

A Solana most először jövedelmezőbb, mint az Ethereum

Az Ethereum versenytársának számító okosszerződés-rendszer, a Solana először előzte meg az Ethereumot nyereségességben. A blokklánc jövedelmezőségét a lánc által létrehozott teljes gazdasági értékként határozzák meg,...

Bikafuttatás pár nap múlva: Melyik kriptót érdemes megvenni a 25-50x-es nyereségért?!

Vendégbejegyzés A kriptopiac hatalmas fellendülés küszöbén áll, és a befektetők éberen keresik a lehetőségeket, hogy jelentősen megsokszorozzák befektetéseiket. Mindenki fejében ott motoszkál a kérdés, hogy mely kriptovaluták...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!