Indonézia 0,1%-os tőkenyeségadót vezethet be a kriptobefektetések után

-

Indonézia kormánya állítólag még mindig fontolgatja, hogyan vezesse be a kriptoadót, de a világjárványra válaszul elfogadott jogszabályok már megteremtették az ehhez szükséges alapokat.
Az indonéz kormány a hírek szerint azt tervezi, hogy május 1-jétől 0,1%-os tőkenyereségadót vet ki a kriptobefektetésekre, valamint hozzáadottérték-adót vagy ÁFA-t a digitális eszközökkel kapcsolatos tranzakciókra.

Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!


A Reuters pénteki jelentése szerint Hestu Yoga Saksama, az indonéz adóhivatal szóvivője elmondta, hogy az ország „jövedelemadót és áfát” fog kivetni a kriptoeszközökre, „mivel ezek a kereskedelmi minisztérium által meghatározott árucikkek” és „nem valuták.”
A kormány állítólag még mindig mérlegeli, hogyan vezesse be ezeket az adókat, de a világjárványra válaszul elfogadott jogszabályok megteremtették az alapot a kriptopénz-tranzakciókból származó bevételek beszedésére.
Az Indonéziai Árutőzsdei Határidős Kereskedelmet Szabályozó Ügynökség, más néven Bappebti, megerősített egy jelentést, amely szerint 2022 februárjában a kriptotranzakciók az országban elérték a 83,8 billió rúpiát – nagyjából 5,8 milliárd dollárt. Emellett a kriptótulajdonosok száma több mint 11%-kal nőtt, a 2021-es 11,2 millióról 12,4 millióra.
A Cointelegraph arról számolt be, hogy az indonéz kormány tisztviselői többször is fontolóra vették a kriptotranzakciók megadóztatását, annak ellenére, hogy már 2014-ben elkezdték figyelmeztetni állampolgáraikat a digitális eszközök fizetésre való használatára.

A Bappebti 2020 decemberében több mint 200 kriptovalutát ismert el árucikknek, amelyekkel legálisan lehet kereskedni, 2021 februárjában pedig 13 tőzsdét nevezett meg engedélyezett kriptoüzletként.
Bár Indonézia kormánya készülhet a kriptovaluták jogi keretének létrehozására, úgy tűnik, hogy a kultúra a legnagyobb tényező a mainstream elfogadásban.
Novemberben a Nemzeti Ulema Tanács, az iszlám tudósokból álló csoport – Indonézia lakosságának nagyjából 87%-a muszlimnak vallja magát – azt mondta, hogy a kriptót mint tranzakciós eszközt tiltják a vallási törvények. Bár a tanács döntései állítólag „jogalkotási inspiráció” forrásai lehetnek, jogilag nem kötelező érvényűek Indonéziában.
(Forrás: Cointelegraph)

Olvastad már? Michael Saylor szerint a pénzügyi piacok még nem állnak készen a Bitcoinra

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Ez az elemző azt mondja, hogy el kell adni a BTC májusban, és távozni kell

A kriptovaluták májusban történő eladásának kumulatív hozama több mint 1000%-kal meghaladta a szeptemberi vagy az év bármely más időszakában történő eladást. Nic Puckrin, a Coin Bureau...

A Bitcoin ára lehet, hogy erre a szintre esik, mielőtt bikafuttatásba kezdene

Ahogy a Bitcoin és a teljes kriptopénz piac továbbra is medvés tendenciát mutat, a Titan of Crypto neves technikai elemzője azt mondta, hogy a BTC...

A kriptopiac zúzása – Mi a legjobb belépési pont a nyári altcoin szezon előtt?

Vendégbejegyzés A kriptopiac legutóbbi visszaesése miatt a befektetők keresik az ideális pillanatot a beszállásra. Sokak szerint a nyár előtti időszak remek lehetőségeket tartogathat, különösen az altcoinok esetében,...

Újabb adag bitcoint vásárolt a MicroStrategy, már hihetetlen mennyiséget birtokolnak

A Nasdaq-tőzsdén jegyzett szoftvercég, a „világ első bitcoin fejlesztőcége" néven is emlegetett Microstrategy nyilvánosságra hozta, hogy a legutóbbi vásárlást követően pontosan mennyi bitcoinnal rendelkezik. "A negyedik...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!