A kínai bányásztilalom miatt nőt a Bitcoin szén-dioxid-kibocsátása

Egyes várakozásokkal ellentétben Peking kriptobányászat elleni kemény fellépése növelte a Bitcoin szén-dioxid-kibocsátását – állítják kutatók.
Kínát elhagyva a bányászok maguk mögött hagyták a környezetbarát vízenergiát is, és egyre inkább a fosszilis tüzelőanyagokból előállított energiára támaszkodnak – állítják.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A Bitcoin-bányászat állítólag kevésbé zöld, mióta a bányászok kivonultak Kínából

A Joule folyóiratban közzétett kutatás szerint a kriptopénz-bányászat piszkosabbá vált, miután a kínai kormány gyakorlatilag betiltotta a bitcoin-kitermelést a népköztársaságban.
A bányászati műveletekhez felhasznált megújuló energia aránya a tavaly augusztusi közel 42%-ról 25% körülire csökkent – állítja a tanulmány.
Becslések szerint a bitcoin évente több mint 65 megatonna szén-dioxidot termel. Ez a mennyiség meghaladja például egy olyan ország teljes szén-dioxid-kibocsátását, mint Görögország, amely 2019-ben kevesebb mint 57 megatonna CO2-kibocsátást regisztrált.
A tanulmány egyik szerzője, Alex de Vries a BBC-nek elmondta:

„Úgy látjuk, hogy a hálózat minden eddiginél kevésbé zöld.”

A Bloombergnek nyilatkozva kifejtette, hogy a bányavállalatok más országokba, például az Egyesült Államokba és Kazahsztánba való áttelepülése a megújuló energiaforrások használatának csökkenéséhez vezetett.
Ezáltal a bitcoin előállítása kevésbé lett környezetbarát, mivel a szén-dioxid-intenzitása mintegy 17%-kal nőtt.

De Vries a Digiconomist.net alapítója, az amszterdami Vrije Universiteit School of Business and Economics kutatója, valamint a holland központi bank alkalmazottja. A Bitcoin energiafelhasználására vonatkozó becsléseit a kriptomédia és a közösség tagjai megkérdőjelezték, a mainstream kiadványok mégis idézték.
Az USA-ba irányuló migráció kiterjesztette a fosszilis tüzelőanyagok, különösen a földgáz használatát, mivel az ország elektromos energiájának viszonylag kis része származik megújuló energiaforrásokból – állítja a De Vries társszerzője által jegyzett legújabb jelentés.
A Kazahsztánba költözés pedig gyakran vezet az úgynevezett „kemény szenet” égető erőművekből származó áram felhasználásához, ami jobban szennyezi a környezetet, mint a kínai erőművek, amelyekkel a bányászok az esős évszakon kívül dolgoztak.
Kína már 2017-ben betiltotta a kriptókkal kapcsolatos tevékenységeket, például a kereskedelmet, de a kormány tavaly tavaszig nem avatkozott be a bányászatba.
Az Államtanács 2021 májusában döntött az iparág visszaszorításáról, miután Hszi Csin-ping elnök ígéretet tett arra, hogy a következő négy évtizedben eléri a karbonsemlegességet.
A szigorítás azóta olyan tartományokra is kiterjedt, mint Szecsuán, ahol a bányászok hozzáférhettek a vízenergiához.
Az iparági csoportok korábban optimistábbak voltak a megújuló energiaforrások felhasználásával kapcsolatban a digitális valuták bányászásában – jegyezte meg cikkében a BBC. Idézi a Bitcoin Mining Council egy régebbi becslését, amely szerint „a globális bányaipar fenntartható villamosenergia-mixe körülbelül 58,5%-ra nőtt”.

Eközben Európában az olyan nemzetek, mint Svédország, és az olyan szabályozó hatóságok, mint az Európai Értékpapír-piaci Hatóság (ESMA) a közelmúltban aggodalmuknak adtak hangot a megújuló energia növekvő felhasználása miatt a Bitcoin-bányászatban.
Pénteken jött a hír, hogy az Európai Parlament lemondta az új kriptorendszerekről tervezett szavazást, miután a proof-of-work bányászat tiltására vonatkozó javaslat bekerült a Markets in Crypto Assets (MiCA) keretrendszer tervezetébe, és negatív reakciókat váltott ki az iparág szereplőiből.

Olvastad már? 2 millió ETH került ki a forgalomból

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Dogecoin kereskedési elemzés: Bálnák és spot kereskedők lépései

A Dogecoin teljesítménye az elmúlt 24 órában semleges maradt. Mindössze minimális, 0,17%-os emelkedést ért el. Ez a trend hosszabb időszakokban is megmaradt. A DOGE heti szinten...

A Virtual Protocol árfolyamának látványos növekedése és a kereskedési volumen kihívásai

Prémium A Virtual Protocol natív érméje, a VIRTUAL coin jelenleg 1,71 dolláron forog. Piaci kapitalizációja 1,13 milliárd dollár, napi forgalma pedig 652,85 millió dollár. Az árfolyam...

5 altcoin, amit érdemes figyelni májusban – az ONDO, HYPE, SEI, TAO és XYZVerse vezethetik az altcoin szezont

Vendégbejegyzés Májusban olyan ígéretes altcoinok jelennek meg, amelyek jelentős hatással lehetnek a kriptopiacra. Az ONDO, HYPE, SEI, TAO és XYZVerse tokenek egyre nagyobb figyelmet kapnak innovatív technológiáikkal...

A Sonic árfolyama erőteljes emelkedést indított – jöhet az áttörés?

Prémium Sonic A Sonic árfolyama jelentős felfelé ívelést mutatott, miután néhány hónapos csökkenő trendet követően kitört egy régóta fennálló csökkenő csatornából. Az árfolyam jelenleg 0,55 dollár körül...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.