A CryptoQuant blokkláncelemző platform új keretrendszert mutatott be. Ez a rendszer a vezető, tőzsdén jegyzett Bitcoin-bányász cégek bevételeit követi nyomon.
A módszertan valós időben megmutatja, hogy ezek a cégek alul- vagy túlértékeltek-e.
A CryptoQuant legfrissebb heti jelentésében közölte, hogy a rendszer nyomon követi a bányászok címeit a Bitcoin blokkláncán, valamint BTC-termelésüket.
Ez lehetővé teszi az elemzők számára, hogy olyan bevételi adatokat számítsanak ki, amelyeket a hagyományos vállalati eljárások nem tesznek közzé.
A vállalatértékelés módszertana
A CryptoQuant elemzőrendszere több Bitcoin-bányász céget is figyel. Ilyen például a Marathon Digital (MARA), a Riot Blockchain (RIOT) és a Core Scientific (CORZ). Az elemzőcég a bevételi mutatókat is követi.
A megfigyelt cégek közé tartozik még a Hive Digital Technologies (HIVE), a CleanSpark (CLSK), a Bitfarms (BITF), a TeraWulf Inc. (WULF), a Cipher Mining (CIPHER) és az IREN (IREN), korábbi nevén Iris Energy.
A jelentés szerint a CryptoQuant elemzői a bányászok címeinek követésével becsülték meg a napi bevételeket.
Ezek a bevételek közvetlenül a blokkjutalmakból és a tranzakciós díjakból származnak.
Az évesített bevételi becsléseket összevetették a bányászati cégek piaci értékével. Ebből kiindulva egy előremutató értékelési modellt kínálnak, hasonlóan az árbevétel-arányos mutatóhoz.
A CryptoQuant ezt „Market Cap to Annualized Daily Revenues (MCAR)” aránynak nevezi.
Az MCAR-arány megmutatja, hogy a bányász mögötti bitcoin-termelés vagy az amerikai dollárban számolt bevétel indokolja-e a cég értékelését.
„A befektetők napi szinten összehasonlíthatják a cégek piaci értékét évesített bevételükkel. Így felismerhetik, mely vállalatok lehetnek túl- vagy alulértékeltek. Ez segíti a tudatosabb portfólió-összeállítást. Előnyben részesíthetők azok a cégek, amelyek piaci értéke elmarad bevételükhöz képest. Csökkenthető a kitettség azokkal szemben, amelyek túl magas prémiumon forognak”
A WULF és a MARA relatív felárral rendelkeznek
A CryptoQuant elemzése szerint a WULF, MARA, RIOT, CLSK, HIVE és IREN MCAR-mutatói rendre 5,1; 4,4; 3,7; 3,3; 1,9 és 1,8.
Ezek az értékek azt mutatják, hogy a befektetők valós időben mennyit fizetnek az éves becsült bevétel minden egyes dollárjáért.
A WULF és a MARA értékelési szorzói a legmagasabbak. A CryptoQuant szerint ezek a cégek jelentős prémiumon forognak a többiekhez képest.
A RIOT, a CLSK és a HIVE nem túlértékeltek. Piaci értékük nagyjából megegyezik a bevételtermelésükkel.
A CryptoQuant szerint az IREN értékelése a legalacsonyabb, pedig erős növekedést mutat a BTC-termelésben.
Ez arra utal, hogy a piac alulértékeli a céget. Jó hír viszont, hogy az árfolyam emelkedhet, ha a piac újraárazza.
„A jelenlegi értékelési különbségek lehetőséget teremtenek relatívérték-alapú stratégiákra. Ezekkel olyan cégek azonosíthatók, mint az IREN, amelyek jó működési eredmények ellenére nem kaptak kellő piaci figyelmet” – tette hozzá az elemzőcég.
Olvastad már? Ugrásszerűen nőtt az aktív címek és a long pozíciók száma a Dogecoinnál
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.