Új szelek fújnak az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletnél, és ez jó hír lehet a kriptopiaci szereplők számára. Paul Atkins, az új SEC-elnök nem folytatja elődje szigorú fellépéseit.
Ehelyett világos szabályozást és barátságosabb környezetet ígér a kriptoipar számára.
Célja, hogy az Egyesült Államok a világ kriptoközpontjává váljon. Merész kijelentés? Igen, de valójában nem alaptalan.
Lépést kell tartani a technológiával
Az SEC nemrég tartott egy kerekasztal-beszélgetést a kriptovalutákról, és ez már a harmadik volt a négy közül.
Atkins a nyitóbeszédében világossá tette, a pénzügyi eszközök kora átlépett a poros adatbázisokból a modern blokkláncokra.
Ez olyan jelentőségű változás, mint amikor a zene digitálissá vált, és mindent megváltoztatott.
Szerinte a blokkláncok forradalmasíthatják a tőkepiacokat, mivel gyorsabb ügyletkötések, nagyobb likviditás és automatizálás várható, még a Wall Street is irigykedhetne.
A megbeszélés középpontjában a tokenek kibocsátása, tárolása és kereskedelme állt.
Atkins elismerte, hogy sok token nem ment át hivatalos bejegyzési eljáráson, de változást akar, világosabb irányelveket, egyszerűsített szabályokat és kivételeket, hogy a tokenkibocsátók dolgát megkönnyítsék.
A tárolásnál szintén lazítást tervez, például, hogy a felhasználók saját maguk tarthassák a privát kulcsaikat anélkül, hogy a SEC folyamatosan a nyakukban lihegne.
A kereskedelem terén pedig nyitott az olyan modern platformokra, amelyek egyszerre kínálnak hagyományos értékpapírokat és kriptokereskedést. Sőt, a régi alternatív kereskedési rendszerek szabályain is csiszolna.
Amerikai szellem, új hozzáállás
Atkins nem kertelt, amikor elődjei munkáját értékelte. Szerinte a korábbi vezetés úgy tett, mintha a kriptó csak egy múló szeszély lenne, amit figyelmen kívül lehet hagyni.
Ezután jött Gary Gensler korszaka, aki inkább lecsapott, mintsem tárgyalt. Az agresszív szabályérvényesítés miatt sok kriptós cég külföldre menekült, és az innováció helyett a félelem lett az irányadó.
Atkins szerint ideje elismerni, hogy a jelenlegi szabályok, például a hagyományos S-1 regisztrációs űrlap, nem alkalmasak a kriptopénzek számára.
Egy négyzet alakú tárgyat próbálnak egy kör alakú lyukba beilleszteni, így fogalmazott. Ő viszont készen áll együtt dolgozni a Trump-kormánnyal és a törvényhozással, hogy az USA legyen a kriptovaluták otthona.
A sorozat utolsó kerekasztala, „DeFi és az amerikai szellem” címmel, június 9-én várható, és vélhetően ott dől el sok minden.
Új korszak a szabályozásban
Májusban a SEC öt év után pontot tett a Ripple-ügy végére, és 50 millió dolláros egyezséggel zárták le a pert.
Ezzel egy korszak lezárult, és úgy tűnik, egy új indul. A felügyelet most már nem kalapáccsal, hanem kézfogással közelít, de ez nem jelenti azt, hogy a szabályszegések elsikkadnak.
Az új hozzáállás viszont inkább ésszerű, világos és technológiabarát, mintsem keménykedő.
Atkins világossá tette, hogy az USA nem akar lemaradni. Ha rajta múlik, az Egyesült Államok nemcsak résztvevője lesz a kriptó jövőjének, hanem az élére is áll.
Olvastad már? A Meta és az Ethereum összefonódásával robbanhat ki a stablecoin-forradalom?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.