A Euro Pacific Capital alapítója és vezető stratégája rámutatott, hogy az arany 3%-ot emelkedett az előző hétvégén, péntektől hétfőig.
Eközben a bitcoin átlagára 3%-kal csökkent. A befektetési guru az olvasóra bízta a következtetést: a bitcoin nem lehet az arany digitális változata.
Peter Schiff nem ismeri el a bitcoin érdemeit
A bitcoin szószólói az online közösségekben aranyhoz hasonlítják a vezető kriptovalutát – persze csak képletesen.
Úgy tűnik, csak Peter Schiff keveri össze a BTC-t valamilyen aranyfedezetű igazolással vagy ETF-fel.
A nemesfémhez való hasonlat már Satoshi Nakamoto alapvető Bitcoin fehér könyvében megjelenik.
2008. október 31-én így írta le, hogyan hoz létre új pénzegységeket a BTC-hálózat.
„Az új érmék folyamatos kibocsátása hasonló ahhoz, ahogy az aranybányászok erőforrásokat használnak fel az arany kitermelésére. Nálunk ez CPU-időt és áramot jelent.”
Más szóval, a bitcoin kínálata korlátozott. Minden felhasználónak el kell használnia az áramot és a számítógépes erőforrásokat, amit a BTC-szoftver igényel, hogy új érmét hozzon létre.
„A digitális arany” elmélete tovább él
Később, az eredeti bejegyzése alatti hozzászólások között Schiff megjegyezte:
„Az arany 100%-ban belső érték. A bitcoin 100%-ban hitre épül.”
Michael Saylor on Gold vs Fiat vs #Bitcoin pic.twitter.com/nzWFgV1BfP
— Vivek⚡️ (@Vivek4real_) March 9, 2025
A aranynak nincs belső értéke. Pénzügyi eszközként van szerepe, mert különleges tulajdonságai vannak, és így illeszkedik a gazdaságba.
Az arany ritkasága, tartóssága, helyettesíthetősége és kémiai azonosíthatósága miatt a pénzügyek klasszikusa lett az emberi civilizációban.
A bitcoint – alkotója(i) – úgy tervezték meg, hogy ez a négy tulajdonság mind megjelenjen benne. Egy szabad, nyílt, nyilvános és határok nélküli számítógépes hálózati adatbázisban valósul meg.
Ami a BTC és az arany befektetési teljesítményét illeti, a bitcoint azért hozták létre, hogy védelmet nyújtson a jegybankok túlzott pénznyomtatása ellen.
Hagyományosan erre a célra az olyan emberek, mint „Mr. Schiff”, az aranyat használták.
A bitcoin eddig nem vallott kudarcot mint menedék a fiat pénzekkel szemben – akárcsak az arany.
Sőt, még jobban is teljesített, mint a sárga nemesfém, a legtöbb befektető számára fontos időszakokban.
Olvastad már? Nincs kizárva, hogy a piac teljesen eltörli a bitcoin közelmúltban elért összes emelkedését
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.