Az Egyesült Királyság Pénzügyminisztériuma és Rachel Reeves pénzügyminiszter új kriptoszabályokat javasoltak. Céljuk, hogy „támogassák az innovációt, miközben fellépnek a csalók ellen”.
Egy április 29-i közleményben a brit kormány tervezetet jelentett be a kriptovaluták, köztük a bitcoin és az ether szabályozására. A cél, hogy a „kriptotőzsdéket, -kereskedőket és -ügynököket” a szabályozásokhoz igazítsák.
Sok lakos ugyanis „kockázatos cégeknek és csalásoknak” van kitéve. A közlemény említést tesz amerikai kormányzati egyeztetésekről is.
Ide tartozik az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) Hester Peirce által javasolt amerikai-brit közös tesztkörnyezet.
„A mai bejelentés egyértelmű üzenetet közvetít: Nagy-Britannia nyitott az üzlet előtt – de nemet mond a csalásra, visszaélésre és instabilitásra” – áll a közleményben. „A kormány a lehető leghamarabb előterjeszti a végleges kriptoeszköz-szabályozást, miután egyeztetett az iparággal a tervezetről.”
A Pénzügyminisztérium és Reeves szerint az Egyesült Királyság elkötelezett amellett, hogy „globális központtá váljon a digitáliseszköz-technológiák terén”. Ezzel a Konzervatív Párt korábbi kormányának céljaira utaltak.
A Pénzügyminisztérium 2023-as konzultációs dokumentuma azt javasolta, hogy a kriptoeszközökkel kapcsolatos tevékenységeket – köztük a stablecoinok kereskedését és kibocsátását – a brit szabályozásokhoz igazítsák.
Elismerés az iparágtól
A Cointelegraph-nak küldött nyilatkozatában Ian Silvera, a CryptoUK önszabályozó kereskedelmi szövetség igazgatóhelyettese „nagyon üdvözlendőnek és nagy győzelemnek” nevezte a kormány bejelentését a kriptós cégek számára.
Hozzátette azonban, hogy az iparág számára hasznos lenne a szabályozási egyértelműség a likvid staking és a DeFi terén is.
„Bár a [Financial Conduct Authority] tavaly év végén közzétett kriptós ütemterve előrelépést jelent, az Egyesült Királyság kormánya már 2022-ben elkötelezte magát amellett, hogy globális kriptóközponttá váljon” – mondta Silvera. „Azóta lassan haladnak a dolgok, de ahogy a pénzügyminiszter is elismerte, az iparág egyre inkább a mainstream része lett. Ma már a brit felnőttek 12%-a rendelkezik valamilyen kriptovalutával, szemben a 2021-es 4%-kal.”
Az FCA 2026-ban tervezi közzétenni a kriptóra vonatkozó végleges szabályokat. Ez megteremti az alapot az Egyesült Királyság szabályozási rendszeréhez.
Az Egyesült Királyság a szabályozási egyértelműség felé halad. Követheti az Európai Unió példáját, amely 2023 decemberében elkezdte bevezetni a Markets in Crypto-Assets (MiCA) keretrendszert.
Olvastad már? Botrány a Celsius körül: Mashinsky börtönbe mehet, de a CEL token 70%-ot emelkedett
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.