Lemarad a nyugat Kínával szemben

-

Mohamed El-Erian, ismert közgazdász, és egyben az Allianz biztosító egyik fő tanácsadója szerint jobban együtt kellene működni a magánszférának és az állami szereplőknek a kriptót illetően.
A híres közgazdász arra figyelmeztetett, hogy a nyugati nemzetek azt kockáztatják, hogy lemaradnak Kínával szemben a feltörekvő digitális gazdaságban, ha továbbra is elutasítóan viszonyulnak a kriptóhoz.

Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!


Ezért együttműködésre szólított fel a nyugati kormányok és a kripto-vállalkozások között, hogy jobban ki tudják használni a folyamatban lévő kriptopénz forradalom előnyeit.
A Financial Timesban csütörtökön megjelent cikkében a közgazdász kiemelte Kína egységes megközelítését a kriptó és a blokklánc kezelésében, szemben az új technológia kaotikus kezelésével az Egyesült Államokban és Európában.
A cikk részeként El-Erian felszólította a nyugati kormányokat, hogy kevésbé elutasítóan viszonyuljanak a kriptóhoz, és legyenek nyitottabbak a kriptopénzekből származó innovációk befogadására, különösen a pénzügyi szektorban.
El-Erian szűk látókörűnek jellemezte az amerikai és európai döntéshozók vitáit, különösen, ha a kriptovalutákkal kapcsolatos nagyobb jelentőségű kérdések összefüggésében vizsgáljuk.
Az Allianz vezetője szerint, ha a nyugat nem tud lépést tartani Peking felgyorsult digitális gazdaságának fejlődésével, annak a globális pénzügyeken túl a geopolitikai szférában is jelentős következményei lehetnek.
El-Erian olyan együttműködőbb megközelítést javasolt, amely egyensúlyt teremt a kormányok és a központi bankárok politikai kényelmetlenségei és a magánszektor kriptovalutákon keresztüli digitális pénzügyi innovációk iránti vágya között.
El-Erian a pénzmosás elleni megfelelőséget is szükséges rosszként jelölte meg a kriptós cégek számára.
A cikk szerint a technológia bomlasztó jellege miatt a kriptó támogatóin múlik, hogy jobb kapcsolatokat ápoljanak a szabályozói szereplőkkel.
A közgazdász nincs egyedül azzal a figyelmeztetésével, hogy az USA és Európa lemaradhat Kína és Ázsia mögött a feltörekvő digitális gazdaságban.

A széttagolt állami és szövetségi szabályozások kombinációja valószínűleg kiszorítja a digitális innovációt Amerikából.
Eközben úgy tűnik, hogy a kriptoregulációk egyre inkább napirendre kerülnek, mivel olyanok, mint Elizabeth Warren szenátor és Janet Yellen pénzügyminiszter is szívesen vezetnének be szigorúbb, a piacot irányító törvényeket.

Olvastad már? A bitcoin a 40.000 dolláros szinttel küzd Powell furcsa sajtótájékoztatója után

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

36 hónapos börtönbüntetésre ítélnék a Binance alapítóját

A Binance alapítója és korábbi vezérigazgatója, Changpeng Zhao ügyében várhatóan április 30-án hirdetnek ítéletet, miután a cégvezető 2023 novemberében bűnösnek vallotta magát pénzmosásban. Éveket kellene börtönben...

Hurrá, a Smog airdrop lángokkal perzsel

A Solana vadonatúj, tüzes projektje, a Smog mém érme (SMOG) látványosan a közösséget helyezi a középpontjába. Ez abból is kifénylik, hogy a minap kifizette a...

A Tesla garázsában marad a Bitcoin

Az elektromos járművek óriása, a Tesla pénzügyi lassulással néz szembe, 15%-os bevételcsökkenésről és közel 50%-os zuhanásról számolt be a korrigált eredményben 2024 első negyedévére vonatkozóan. Mindezzel...

A legjobb 1 dollár alatti kriptók 15x-es növekedésre esélyesek

Vendégbejegyzés A kriptopénz-befektetések egyedülálló esélyt kínálnak a jelentős hozamra, különösen a kevésbé ismert érmék esetében, amelyek értéke megsokszorozódhat. A 2024-es bikafutás kezdetén néhány 1 dollár alatti áron...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!